główna aktualności hydepark sport ogłoszenia puby gsm kino szukaj moje miasto
AKTUALNOŚCI archiwum zaproponuj sidebar SPORT hokej piłka MOJE MIASTO załóż konto przypominanie hasła regulamin faq OGŁOSZENIA twoje ogłoszenia dodaj ogłoszenie pokaż ogłoszenia szukaj w ogłoszeniach GSM ROZRYWKA puby kawiarenki internetowe hydepark widokówka film sztuki głosowania KULTURA bytomskie centrum kultury kino gloria kinoteatr bałtyk miejska biblioteka publiczna muzeum górnośląskie opera śląska śląski teatr tańca KALENDARZ dodaj wydarzenia MIASTO urząd miejski noclegi SZUKAJ
M E N U

Nowości

Bytomskie Centrum Kultury - informacje
Bytomskie Centrum Kultury - bilety

Kinoteatr Bałtyk - informacje
Kinoteatr Bałtyk - repertuar
Kinoteatr Bałtyk - bilety

Kino Gloria - informacje
Kino Gloria - repertuar
Kino Gloria - bilety

Spis opisanych filmów

Miejska Biblioteka Publiczna - informacje

Muzeum Górnośląskie - informacje
Muzeum Górnośląskie - bilety

Opera Śląska - repertuar
Opera Śląska - informacje
Opera Śląska - bilety

Spis opisanych sztuk

Śląski Teatr Tańca - informacje


W Y K R Z Y K N I K

W I A D O M O Ś Ć

Konkurs "Prosto w oczy"!

Logo Śląskiego Teatru Tańca.
Wielokrotnie przekładany spektakl "Prosto w oczy" nareszcie zobaczy światło dzienne. Mamy dla Was podwójne zaproszenie na dzisiaj na godzinę 1900 w Śląskim Teatrze Tańca.

"Prosto w oczy" - głos prasy:

"W czasach, gdy nawet najpoważniejsi twórcy za cel stawiają sobie zabawić publiczność, Jacek Łumiński ze swoim Śląskim Teatrem Tańca - zespołem tańca współczesnego z polskiego Bytomia, nie schlebia bynajmniej popularnym gustom.

Jak zawsze w swojej pracy, Jacek Łumiński, pozostaje bezkompromisowy w konsekwentnym odrzucaniu konwencjonalnych rozwiązań. Prosto w Oczy, stworzone z okazji czwartej od 1995 roku wizyty zespołu w Nowym Jorku, pozostaje charakterystyczne w swoim braku specyficznych znaczeń. Niemniej jednak podczas nowojorskiej premiery przedstawienia w środowy wieczór w Kitchen, każdy bez wątpienia mógł odczuć potężną falę energii bijącą ze strony sześciu niestrudzonych i niezwykle zaangażowanych tancerzy. Spektakl jest trudny, wypełniony sekwencjami, których nie sposób postrzegać inaczej, jak surrealistycznie. Obrazy są enigmatyczne, lecz poprzez wysoce fizyczny ruch, docierają głęboko do emocjonalnych stanów. Po 70 minutach spektaklu widz pozostaje z poczuciem zaniepokojenia i wizją dramatu, który nie uległ rozwiązaniu."
Anna Kisselgoff
"New York Times"
9 listopada 2002


KONKURS:
Ogranizujemy go nieco na szybko, gdyż do jego rozwiązania zostały ok. 3 godziny. W tym czasie trzeba będzie odpowiedzieć na poniższe pytania i wysłać odpowiedzi poprzez specjalny formularz, który za kilkanaście minut pojawi się zalogowanym użytkownikom na stronie głównej naszego serwisu. Tych, którzy już marszczą nosy, że znowu trzeba się rejestrować itp. informujemy, że większość naszych konkursów będzie wymagała bycia zarejestrowanym w naszym serwisie. Do rejestracji nie jest wymagane (tak właściwie, to nawet nie jest to obecnie możliwe) podawanie danych personalnych. Jest szybkie i bezbolesne. ;)
Wracając do konkursu - oto pytania:
  1. Na turnee w jakim państwie ostatnio przebywał Śląski Teatr Tańca?
  2. W czyjej choreografii jest spektakl "Prosto w oczy"?
  3. W którym roku został założony Śląski Teatr Tańca?
Macie czas do godziny 1750 - liczy się czas wysłania wiadomości z formularza. Po godzinie 18 ogłosimy wyniki i skontaktujemy się ze zwycięzcami. Trzeba będzie podać Imię i Nazwisko aby odebrać zaproszenie!!!

D O D A J   K O M E N T A R Z
Twój komentarz:
Twój nick:Twój e-mail:

 
   
   
redakcja reklama kontakt