główna aktualności hydepark sport ogłoszenia puby gsm kino szukaj moje miasto
AKTUALNOŚCI archiwum zaproponuj sidebar SPORT hokej piłka MOJE MIASTO załóż konto przypominanie hasła regulamin faq OGŁOSZENIA twoje ogłoszenia dodaj ogłoszenie pokaż ogłoszenia szukaj w ogłoszeniach GSM ROZRYWKA puby kawiarenki internetowe hydepark widokówka film sztuki głosowania KULTURA bytomskie centrum kultury kino gloria kinoteatr bałtyk miejska biblioteka publiczna muzeum górnośląskie opera śląska śląski teatr tańca KALENDARZ dodaj wydarzenia MIASTO urząd miejski noclegi SZUKAJ
M E N U

Nowości

Bytomskie Centrum Kultury - informacje
Bytomskie Centrum Kultury - bilety

Kinoteatr Bałtyk - informacje
Kinoteatr Bałtyk - repertuar
Kinoteatr Bałtyk - bilety

Kino Gloria - informacje
Kino Gloria - repertuar
Kino Gloria - bilety

Spis opisanych filmów

Miejska Biblioteka Publiczna - informacje

Muzeum Górnośląskie - informacje
Muzeum Górnośląskie - bilety

Opera Śląska - repertuar
Opera Śląska - informacje
Opera Śląska - bilety

Spis opisanych sztuk

Śląski Teatr Tańca - informacje


W Y K R Z Y K N I K

W I A D O M O Ś Ć

Cold feet: The Dance.

Logo Bytomskiego Centrum Kultury.
Na performance Kingi Arayi "Cold feet: The Dance / Na kruchym lodzie: Taniec" zaprasza nas 14 lutego (piątek) o godz. 18.00 Bytomskie Centrum Kultury a właściwie Galeria Kronika.

Zamyka on wystawę prac Kingi Arayi - "Hybris - odsłona III", prezentowaną w Galerii Kronika w Bytomiu. Jest to trzeci performance artystki towarzyszący, podróżującemu po Polsce, projektowi Hybris. Dwa poprzednie zostały pokazane w Galerii Białej w Lublinie i Galerii Bielskiej BWA w Bielsku-Białej. W czasie performance Kinga Araya wykonana taniec na lodowych koturnach z udziałem dwóch tancerzy. Będzie tańczyć do muzyki - polskiej (znanej artystce sprzed emigracji do Kanady) i anglojęzycznej (z którą zetknęła się w trakcie wchodzenia w kulturę obcego kraju). Utwory będą odtwarzane jednocześnie, tworząc muzyczne i językowe zaplątanie.

Taniec na kruchym lodzie to swoista artystyczna dekonstrukcja kroków i słów, których Kinga Araya uczyła się i jakie stawiała w dwóch językach i dwóch światach.

Wstęp wolny.

Serdecznie zapraszamy.

D O D A J   K O M E N T A R Z
Twój komentarz:
Twój nick:Twój e-mail:

 
   
   
redakcja reklama kontakt