główna aktualności hydepark sport ogłoszenia puby gsm kino szukaj moje miasto
AKTUALNOŚCI archiwum zaproponuj sidebar SPORT hokej piłka MOJE MIASTO załóż konto przypominanie hasła regulamin faq OGŁOSZENIA twoje ogłoszenia dodaj ogłoszenie pokaż ogłoszenia szukaj w ogłoszeniach GSM ROZRYWKA puby kawiarenki internetowe hydepark widokówka film sztuki głosowania KULTURA bytomskie centrum kultury kino gloria kinoteatr bałtyk miejska biblioteka publiczna muzeum górnośląskie opera śląska śląski teatr tańca KALENDARZ dodaj wydarzenia MIASTO urząd miejski noclegi SZUKAJ
M E N U

Nowości

Bytomskie Centrum Kultury - informacje
Bytomskie Centrum Kultury - bilety

Kinoteatr Bałtyk - informacje
Kinoteatr Bałtyk - repertuar
Kinoteatr Bałtyk - bilety

Kino Gloria - informacje
Kino Gloria - repertuar
Kino Gloria - bilety

Spis opisanych filmów

Miejska Biblioteka Publiczna - informacje

Muzeum Górnośląskie - informacje
Muzeum Górnośląskie - bilety

Opera Śląska - repertuar
Opera Śląska - informacje
Opera Śląska - bilety

Spis opisanych sztuk

Śląski Teatr Tańca - informacje


W Y K R Z Y K N I K

W I A D O M O Ś Ć

"Tygrys Pietrek"

Logo Bytomskiego Centrum Kultury.
23 lutego (niedziela) o godz. 17.00 na Scenie Familijnej Bytomskiego Centrum Kultury zostanie wystawiony spektakl teatralny dla dzieci pod tytułem "Tygrys Pietrek". Wykonawcami będą aktorzy Opolskiego Teatru Lalki i Aktora.

Sztuka Hanny Januszewskiej należy do klasyki dramaturgicznej teatru lalkowego. Zabawna, pełna ciepła i humoru opowieść o perypetiach małego Tygryska o imieniu Pietrek dotyka problemu związanego z przezwyciężaniem lęku. Pozyskiwanie odwagi jest przewodnim motorem opowieści. Czy bohater zdoła pokonać strach i odzyskać zabrane mu za tchórzostwo metaforyczne paski? Czy zostanie odrzucony przez środowisko, które nie toleruje braku odwagi? Co spowoduje, że przełamie swój lęk? Sztukę wyreżyserował jeden z najbardziej znanych artystów polskiego teatru lalkowego Janusz Ryl-Krystianowski. Widowisko o tygrysie, który za karę (bo stchórzył) został pozbawiony przez dorosłe tygrysy pasków i który walczy o to, by je odzyskać jest barwną i dynamiczną teatralną opowieścią. W opolskiej inscenizacji konwencje teatru lalkowego splatają się z teatrem "żywego planu". Aktorzy animują oryginalnymi, dużymi lalkami. Pastelowa scenografia, dużo ruchu i dobrej muzyki sprawiają, że dramaturgiczne i pedagogiczne walory bajki uzyskują na scenie pełnię artystycznego wyrazu.

Bilety kosztują 8zł. Można je kupić w Bytomskim Centrum Kultury.

D O D A J   K O M E N T A R Z
Twój komentarz:
Twój nick:Twój e-mail:

 
   
   
redakcja reklama kontakt