główna aktualności hydepark sport ogłoszenia puby gsm kino szukaj moje miasto
AKTUALNOŚCI archiwum zaproponuj sidebar SPORT hokej piłka MOJE MIASTO załóż konto przypominanie hasła regulamin faq OGŁOSZENIA twoje ogłoszenia dodaj ogłoszenie pokaż ogłoszenia szukaj w ogłoszeniach GSM ROZRYWKA puby kawiarenki internetowe hydepark widokówka film sztuki głosowania KULTURA bytomskie centrum kultury kino gloria kinoteatr bałtyk miejska biblioteka publiczna muzeum górnośląskie opera śląska śląski teatr tańca KALENDARZ dodaj wydarzenia MIASTO urząd miejski noclegi SZUKAJ
M E N U

Nowości

Bytomskie Centrum Kultury - informacje
Bytomskie Centrum Kultury - bilety

Kinoteatr Bałtyk - informacje
Kinoteatr Bałtyk - repertuar
Kinoteatr Bałtyk - bilety

Kino Gloria - informacje
Kino Gloria - repertuar
Kino Gloria - bilety

Spis opisanych filmów

Miejska Biblioteka Publiczna - informacje

Muzeum Górnośląskie - informacje
Muzeum Górnośląskie - bilety

Opera Śląska - repertuar
Opera Śląska - informacje
Opera Śląska - bilety

Spis opisanych sztuk

Śląski Teatr Tańca - informacje


W Y K R Z Y K N I K

W I A D O M O Ś Ć

Marzec i kwiecień w ŚTT.

Logo Śląskiego Teatru Tańca.
Duża porcja informacji o tym co się będzie działo w Śląskim Teatrze Tańca w marcu i w kwietniu dostała się w nasze spragnione rozrywki kulturalnej ręce.

15 marca zespół Śląskiego Teatru Tańca wystąpi gościnnie w Teatrze Śląskim w Katowicach.

* * *

Carolyn Dorfman Dance Company20 marca o godzinie 1900 w Śląskim Teatrze Tańca wystąpi Carolyn Dorfman Dance Company (USA) ze spektaklem "ECHAD".

Carolyn Dorfman Dance Company (USA)
Już od osiemnastu sezonów, Carolyn Dorfman Dance Company jest wybijającym się teatrem tańca w New Jersey. Jako szanowany członek licznej nowojorskiej społeczności tancerzy, ośmioro członków CDDC tworzy niezwykle utalentowaną grupę tańca współczesnego. Są wysoko cenieni za swą artystyczną doskonałość i rangę, jak również za niecodzienną zdolność porozumiewania się z publicznością w dziedzinie tańca i procesu twórczego. CDDC pojawia się na scenach teatrów, festiwali, uniwersytetów zarówno w kraju jak i zagranicą. Grupa prowadzona jest przez Carolyn Dorfman pełną twórczej siły do wyrażania ludzkich doświadczeń, kontaktów, percepcji i prawd. Energiczny i technicznie wymagający repertuar wykorzystuje ruch jako metaforę by "zabrać swą publiczność w emocjonalną i intelektualną podróż". Carolyn Dorfman Dance Company jest także doceniany za "elegancję i siłę, zdolności techniczne, wszechstronność i wewnętrzny ogień". CDDC prezentuje zarówno stały repertuar jak i nowe prace Dorfman i innych znanych choreografów. Spójny program artystyczny i edukacyjny grupy pozwala im na pracę na scenie i poza nią, której celem jest przekazanie istoty sztuki tańca współczesnego swej publiczności. Podczas przedstawień, zarówno stałych w repertuarze jak i premierowych, CDDC wykorzystuje artyzm publiczności. Poprzez spektakle rodzinne i szkolne, spotkania z artystami, próby z udziałem publiczności CDDC angażuje publiczność w proces tworzenia. Carolyn Dorfman Dance Company prowadząc master classes (zajęcia dla zawodowych tancerzy) i warsztaty dla nauczycieli tańca przekazuje sposoby tworzenia i przedstawiania tańca kolejnym pokoleniom artystów i nauczycieli.

"... kinetyczne anioły, w swej niewinności pozbawione ciężaru przyciągania ziemskiego. Zręcznie i zwinnie przelatują przez szybko zmieniające się formy, płyną w strumieniu ruchu."
Dance Magazine

* * *

27 marca o godzinie 1900 w Śląskim Teatrze Tańca wystawiony zostanie spektakl "Prosto w oczy".
"Jak zawsze w swojej pracy, Jacek Łumiński, pozostaje bezkompromisowy w konsekwentnym odrzucaniu konwencjonalnych rozwiązań. Prosto w Oczy, stworzone z okazji czwartej od 1995 roku wizyty zespołu w Nowym Jorku, pozostaje charakterystyczne w swoim braku specyficznych znaczeń."
Anna Kisselgoff, New York Times, 9 listopada 2002r.

* * *

29 marca zespół Śląskiego Teatru Tańca wystąpi gościnnie w Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu.

* * *

W dniach 29 - 30 marca odbędzie się audycja na Wydział Tańca Współczesnego i Klasycznego do Hochschule fur Musik und Darstellende Kunst Frankfurt am Main.

* * *

W dniach 4 - 6 kwietnia odbędą się "Warsztaty terapii przez ruch". Warsztaty adresowane są do terapeutów, psychologów, nauczycieli szkół specjalnych, tancerzy pracujących z osobami niepełnosprawnymi mentalnie i fizycznie. W programie: taniec integracyjny, muzykoterapia, drama oraz terapia przez ruch.

* * *

7 kwietnia zespół Śląskiego Teatru Tańca wystąpi gościnnie w Essen (Niemcy)

* * *

10 kwietnia o godzinie 1900 będzie wystawiony spektakl Śląskiego Teatru Tańca.

* * *

W dniach 11 - 13 kwietnia odbędą się "Ogólnopolskie warsztaty tańca współczesnego". W programie: taniec współczesny, taniec fizyczny oraz joga.

* * *

25 kwietnia godzinie 1900 będzie wystawiony spektakl Śląskiego Teatru Tańca.

* * *

27 kwietnia zespół Śląskiego Teatru Tańca wystąpi gościnnie w Teatrze Polskim we Wrocławiu.


Informacje o imprezach, wykonawcach, terminach i cenach biletów dostępne są bezpośrednio w Śląskim Teatrze Tańca.

D O D A J   K O M E N T A R Z
Twój komentarz:
Twój nick:Twój e-mail:

 
   
   
redakcja reklama kontakt