główna aktualności hydepark sport ogłoszenia puby gsm kino szukaj moje miasto
AKTUALNOŚCI archiwum zaproponuj sidebar SPORT hokej piłka MOJE MIASTO załóż konto przypominanie hasła regulamin faq OGŁOSZENIA twoje ogłoszenia dodaj ogłoszenie pokaż ogłoszenia szukaj w ogłoszeniach GSM ROZRYWKA puby kawiarenki internetowe hydepark widokówka film sztuki głosowania KULTURA bytomskie centrum kultury kino gloria kinoteatr bałtyk miejska biblioteka publiczna muzeum górnośląskie opera śląska śląski teatr tańca KALENDARZ dodaj wydarzenia MIASTO urząd miejski noclegi SZUKAJ
M E N U

Nowości

Bytomskie Centrum Kultury - informacje
Bytomskie Centrum Kultury - bilety

Kinoteatr Bałtyk - informacje
Kinoteatr Bałtyk - repertuar
Kinoteatr Bałtyk - bilety

Kino Gloria - informacje
Kino Gloria - repertuar
Kino Gloria - bilety

Spis opisanych filmów

Miejska Biblioteka Publiczna - informacje

Muzeum Górnośląskie - informacje
Muzeum Górnośląskie - bilety

Opera Śląska - repertuar
Opera Śląska - informacje
Opera Śląska - bilety

Spis opisanych sztuk

Śląski Teatr Tańca - informacje


W Y K R Z Y K N I K

W I A D O M O Ś Ć

Warsztaty Tańca Współczesnego.

Logo Śląskiego Teatru Tańca.
W dniach 11 - 13 kwietnia 2003 roku Śląski Teatr Tańca zaprasza na "Warsztaty Tańca Współczesnego".

Zajęcia warsztatowe prowadzić będą:
- VICTORIA FOX (Wielka Brytania) - taniec współczesny
- ANNA KRYSIAK (Slaski Teatr Tanca) - taniec współczesny
- ANITA WACH (Slaski Teatr Tanca) - taniec współczesny
- EWA WARDZALA (Joga Center - Kraków) - joga

Pełny koszt warsztatów wynosi 120 zł.

Zgłoszenia i informacje w siedzibie Śląskiego Teatru Tańca na ul. Żeromskiego 27.
Tel.: (32) 281-82-53
e-mail: info@stt.art.pl

Victoria Fox - w 1999 roku ukończyła Szkołę Tańca Laban Center w Londynie. Następnie rozpoczęła pracę w Grupie Tanecznej CandoCo z Wlk. Brytanii, którą kontynuowała do roku 2000. Wraz z tym zespołem uczestniczyła w tournee po Wielkiej Brytanii i uczyła w Międzynarodowej Letniej Szkole Tańca. Jej choreografie prezentowane były m.in. w The Place Theatre, Greenwich Dance Agency i Royal Festival Hall. Tańczyła z Henry Ogiurke (Rambert), Charlotte Darbyshire, Pietro Cardillo, Velcro Dance Company, V-tol i Atypical Dance Company. Do Polski po raz pierwszy przyjechała w 2000 roku, powróciła w 2001 na zaproszenie Śląskiego Teatru Tańca, aby prowadzić Warsztaty Tańca Integracyjnego. Wówczas zdecydowała się zostać w Polsce dłużej, aktualnie współpracuje ze Śląskim Teatrem Tańca, prowadząc zajęcia i tworząc choreografie dla Teatru "Kierunek". Jej technika zawiera elementy atletyki i pracy siłowej tworzące niebywałą dynamikę ruchu.

Anna Krysiak - Absolwentka Państwowej Szkoły Baletowej w Poznaniu. W latach 1990 – 1992 pracowała w Teatrze Wielkim Im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu. Od 1992 roku jest tancerką Śląskiego Teatru Tańca w Bytomiu. W 2000 roku otrzymała Medal Karola Szymanowskiego za wybitny wkład w rozwój sztuki tanecznej, przyznawany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W latach 1999 – 2001 współpracowała z Państwową Szkołą Baletową w Bytomiu i Swarthmore College w Pensylwanii (USA) jako nauczyciel. Prowadziła warsztaty tańca w Polsce, Wielkiej Brytanii, Rosji i USA. Tańczyła w choreografiach Anny Sokolov, Melissy Monteros, Avi Kaisera, Conrada Drzewieckiego, Marka Haim’a oraz innych choreografów współpracujących ze Śląskim Teatrem Tańca. Jej technika powstała na bazie 10-letniego doświadczenia w pracy w Śląskim Teatrze Tańca oraz innymi choreografami i pedagogami z z Europy i USA. Technika ta jest wynikiem własnych badańnad odkrywaniem możliwości ciała z wykorzystaniem swobodnego przepływu energii, izolacji ruchu, zawieszenia, pędu, współdziałania z siłą grawitacji, wykorzystuje przestrzeń negatywną, pozytywną i metafizykę.

Anita Wach - rozpoczęła naukę tańca w swym rodzinnym mieście – Kielcach. Uczestniczyła w warsztatach tańca współczesnego oraz międzynarodowych festiwalach tańca w Bytomiu, Warszawie i Gdańsku. Od dwóch lat studiuje na Wydziale Filozofii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Latem 1998 roku została tancerką Śląskiego Teatru Tańca. Zdobyła również dyplom tancerza zawodowego, przyznawany przez Związek Artystów Scen Polskich oficjalnie honorowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Ewa Wardzała - Instruktorka hatha jogi (metoda B.K.S. Iyengaraw szkole jogi Romana Grzeszykowskiego), studentka studiów indianistycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego, uczestniczka rocznego programu stypendialnego w Delhi, tancerka – zajmuje się klasycznym tańcem południowych Indii – BHARATANATJAM. Była instruktorem samodzielnego obozu jogi dla obcokrajowców oraz asystentką zajęć jogi podczas IX Międzynarodowe Konferencji Tańca Współczesnego i Festiwalu Sztuki Tanecznej w Bytomiu. Jej mistrzami są m.in. Gita Iyengar, Feag Biria, Louis Steinberg, Roman Grzeszykowski.


 
   
   
redakcja reklama kontakt