główna aktualności hydepark sport ogłoszenia puby gsm kino szukaj moje miasto
AKTUALNOŚCI archiwum zaproponuj sidebar SPORT hokej piłka MOJE MIASTO załóż konto przypominanie hasła regulamin faq OGŁOSZENIA twoje ogłoszenia dodaj ogłoszenie pokaż ogłoszenia szukaj w ogłoszeniach GSM ROZRYWKA puby kawiarenki internetowe hydepark widokówka film sztuki głosowania KULTURA bytomskie centrum kultury kino gloria kinoteatr bałtyk miejska biblioteka publiczna muzeum górnośląskie opera śląska śląski teatr tańca KALENDARZ dodaj wydarzenia MIASTO urząd miejski noclegi SZUKAJ
M E N U

Nowości

Bytomskie Centrum Kultury - informacje
Bytomskie Centrum Kultury - bilety

Kinoteatr Bałtyk - informacje
Kinoteatr Bałtyk - repertuar
Kinoteatr Bałtyk - bilety

Kino Gloria - informacje
Kino Gloria - repertuar
Kino Gloria - bilety

Spis opisanych filmów

Miejska Biblioteka Publiczna - informacje

Muzeum Górnośląskie - informacje
Muzeum Górnośląskie - bilety

Opera Śląska - repertuar
Opera Śląska - informacje
Opera Śląska - bilety

Spis opisanych sztuk

Śląski Teatr Tańca - informacje


W Y K R Z Y K N I K

W I A D O M O Ś Ć

"Zwierzęta Doktora Dolittle".

Logo Bytomskiego Centrum Kultury.
W niedzielę 1 czerwca (DZIEŃ DZIECKA) 2003 roku o godzinie 1700 Bytomskie Centrum Kultury serdecznie zaprasza na salę widowiskową TO TU przy ul. Żeromskiego 27 na kolejne przedstawienie prezentowane w ramach SCENY FAMILIJNEJ. Tym razem będą to "Zwierzęta Doktora Dolittle" w/g Hugh Loftinga w wykonaniu Teatru Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana z Będzina.

Autor i reżyseria: Jerzy Bielunas
Scenografia: Elżbieta Terlikowska
Muzyka: Tomasz Łuc
Choreografia: Katarzyna Aleksander–Kmieć
Przygotowanie wokalne: Ewa Zug
Premiera: 28 lutego 2003 roku

Przedstawienie otrzymało Złotą Maskę za najlepsze przedstawienie dla dzieci.

Pewnego dnia Doktor wraz ze swymi zwierzęcymi przyjaciółmi wyjeżdża do Afryki, aby leczyć małpy, które ogarnęła tajemnicza epidemia. Mali widzowie stają się świadkami weterynaryjnych zmagań doktora medycyny - Jana Dolittle w wiktoriańskiej Anglii, a następnie mrożącej krew w żyłach wyprawie na czarny ląd. Tu doktor i jego menażeria, ratując afrykańskie małpy od śpiączki, wpadają w niewolę okrutnej królowej kraju Dżoliginka...

W spektaklu nie ma lalek, są za to przebrani aktorzy w przemyślnych maskach. Miękkie materiały, czyste kolory i wyrazistość bajkowych figur sprawiają, że od początku patrzymy na te postaci z sympatią, nawet jeśli są to groźne rekiny czy afrykańscy wojownicy, po prostu przypominają pluszowe przytulanki.

W przedstawieniu efektowność kostiumów skonfrontowano ze skromną scenografią, dzięki czemu uniknięto nadmiaru detali scenicznego świata. Akcja rozgrywa się na niemal pustej scenie, nie wliczając kilku podestów rozbijających przestrzeń gry na poszczególne plany. Duże pole do popisu pozostawiono tu dziecięcej wyobraźni, której wystarczą pojedyncze elementy, by stworzyć nowe, niezwykłe światy.

Twórcom spektaklu udało się połączyć dwa ważne elementy – formalną atrakcyjność i pouczające treści. Bajka mówi o tolerancji i szacunku dla innych, o uczciwości i szlachetności. I robi to jakby mimochodem, bez nachalnego moralizatorstwa. Spektakl jest widowiskowy, pouczający i ma ciekawa warstwę muzyczną.

Przedstawienie zostanie pokazane w cyklu SCENA FAMILIJNA, którego założeniem jest prezentowanie na scenie BCK - w niedzielne popołudnia - przedstawień, które mogą oglądać całe rodziny.

Bilety w cenie 10 zł do nabycia w Bytomskim Centrum Kultury od poniedziałku do piątku w godz. od 1000 – 1600 i na 2 godziny przed spektaklem w kasie BCK.

Zapraszamy!

D O D A J   K O M E N T A R Z
Twój komentarz:
Twój nick:Twój e-mail:

 
   
   
redakcja reklama kontakt