główna aktualności hydepark sport ogłoszenia puby gsm kino szukaj moje miasto
AKTUALNOŚCI archiwum zaproponuj sidebar SPORT hokej piłka MOJE MIASTO załóż konto przypominanie hasła regulamin faq OGŁOSZENIA twoje ogłoszenia dodaj ogłoszenie pokaż ogłoszenia szukaj w ogłoszeniach GSM ROZRYWKA puby kawiarenki internetowe hydepark widokówka film sztuki głosowania KULTURA bytomskie centrum kultury kino gloria kinoteatr bałtyk miejska biblioteka publiczna muzeum górnośląskie opera śląska śląski teatr tańca KALENDARZ dodaj wydarzenia MIASTO urząd miejski noclegi SZUKAJ
M E N U

Nowości

Bytomskie Centrum Kultury - informacje
Bytomskie Centrum Kultury - bilety

Kinoteatr Bałtyk - informacje
Kinoteatr Bałtyk - repertuar
Kinoteatr Bałtyk - bilety

Kino Gloria - informacje
Kino Gloria - repertuar
Kino Gloria - bilety

Spis opisanych filmów

Miejska Biblioteka Publiczna - informacje

Muzeum Górnośląskie - informacje
Muzeum Górnośląskie - bilety

Opera Śląska - repertuar
Opera Śląska - informacje
Opera Śląska - bilety

Spis opisanych sztuk

Śląski Teatr Tańca - informacje


W Y K R Z Y K N I K

W I A D O M O Ś Ć

"Warsztaty terapii przez ruch" I i II stopnia.

Logo Śląskiego Teatru Tańca.
W dniach 30 maja - 1 czerwca 2003 roku Śląski Teatr Tańca w Bytomiu serdecznie zaprasza na "Warsztaty terapii przez ruch" I i II stopnia. Warsztaty przeznaczone są dla psychologów, terapeutów, pedagogów i tancerzy na co dzień pracujących z osobami niepełnosprawnymi fizycznie i mentalnie oraz dla osób pracujących z dziećmi i młodzieżą w wieku szkolnym. Celem warsztatów jest prezentacja różnorodnych form i metod arteterapii oraz gier i zabaw integracyjnych.

PLAN WARSZTATÓW:

 • PIĄTEK (30.05.03):
  • godz. 1600 - 1900 - prezentacja zrealizowanych przez Śląski teatr Tańca Projektów Społecznych - TERAPIA PRZEZ RUCH - Ewelina Dabrowska, Beata Grzelak-Szweda
 • SOBOTA (31.05.03):
  • godz. 1000 - 1300 - TANIEC INTEGRACYJNY - Victoria Fox
  • godz. 1430 - 1730 - MUZYKOTERAPIA - Ewelina Wilburg-Marzec
 • NIEDZIELA (1.06.03):
  • godz. 1000 - 1300 - TERAPIA PRZEZ RUCH - Ewelina Dąbrowska - Beata Grzelak-Szweda
  • godz. 1430 - 1730 - DRAMA - Joanna Macioł-Janus
Po zakończeniu każdych zajęć istnieje możliwość konsultacji z instruktorami.

KOSZT WARSZTATÓW: 200 zł. ( koszt warsztatów zawiera 12 godzin zajęć praktycznych, konsultacje z instruktorami oraz certyfikat uczestnictwa w warsztatach). Istnieje możliwość rezerwacji noclegów w cenie: 40 zł za jeden nocleg.

Zapisy i informacje:

Śląski Teatr Tańca
ul. Żeromskiego 27
Tel. (+48 32) 281-82-53
lub karta zgłoszeniowa znajduje się na stronie www.stt.art.pl
lub Beata Grzelak-Szweda tel. kom. 0-501-602-298

INFORMACJE O INSTRUKTORACH:

Victoria Day Fox - niezależna tancerka, nauczyciel i choreograf. Umiejętności taneczne zdobyła w the Laban Centre w Londynie. Ma wykształcenie taneczne i teatralne. Po zakończeniu edukacji rozpoczęła współprace artystyczną z CandoCo Dance Company. CandoCo jest jedynym profesjonalnym teatrem Tańca Integracyjnego w Wielkiej Brytanii, w którym tańczą zarówno osoby pełno- jak niepełnosprawne. Celem działań Victorii jest upowszechnienie tańca integracyjnego oraz rozszerzenie granic tego co powszechnie rozumiane jest jako taniec współczesny.

Ewelina Wilburg-Marzec - nauczyciel w Państwowej Szkole Muzycznej w Zabrzu i muzykoterapeuta. Ukończyła Akademie Muzyczną w Katowicach Wydział Kompozycji, Dyrygentury i Teorii Muzyki, specjalizacja Teoria Muzyki, Muzyka w oddziaływaniach terapeutycznych.

Joanna Macioł–Janus – instruktor teatralny. Ukończyła Kulturoznawstwo (specjalizacja: teatrologia) na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, studia podyplomowe "Pedagogika dziecka z wychowaniem estetycznym" – Uniwersytet Śląski, studia podyplomowe "Zarządzanie kulturą" - uniwersytet Jagielloński. Uczestniczyła w warsztatach w kursach dramy I i II stopnia prowadzonych przez dr Sandrę Hesten z wielkiej Brytanii w Warszawie.

Ewelina Dąbrowska - tancerz-pedagog Śląskiego Teatru Tańca w Bytomiu. Prowadzi zajęcia z zakresu "Terapii przez ruch" w placówkach pomocy społecznej, w szpitalach na oddziałach psychiatrycznych i zajęcia taneczne z młodzieżą. Jest terapeutą zajęciowym i fizjoterapeutą.

Beata Grzelak–Szweda - tancerz-pedagog Śląskiego Teatru Tańca w Bytomiu. Ukończyła socjologię na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Ukończyła kursy "Terapii przez ruch". Prowadzi zajęcia z zakresu "Terapii przez ruch" w placówkach pomocy społecznej, Domach Pomocy Społecznej, Warsztatach Terapii Zajęciowej.

D O D A J   K O M E N T A R Z
Twój komentarz:
Twój nick:Twój e-mail:

 
   
   
redakcja reklama kontakt