główna aktualności hydepark sport ogłoszenia puby gsm kino szukaj moje miasto
AKTUALNOŚCI archiwum zaproponuj sidebar SPORT hokej piłka MOJE MIASTO załóż konto przypominanie hasła regulamin faq OGŁOSZENIA twoje ogłoszenia dodaj ogłoszenie pokaż ogłoszenia szukaj w ogłoszeniach GSM ROZRYWKA puby kawiarenki internetowe hydepark widokówka film sztuki głosowania KULTURA bytomskie centrum kultury kino gloria kinoteatr bałtyk miejska biblioteka publiczna muzeum górnośląskie opera śląska śląski teatr tańca KALENDARZ dodaj wydarzenia MIASTO urząd miejski noclegi SZUKAJ
M E N U

Nowości

Bytomskie Centrum Kultury - informacje
Bytomskie Centrum Kultury - bilety

Kinoteatr Bałtyk - informacje
Kinoteatr Bałtyk - repertuar
Kinoteatr Bałtyk - bilety

Kino Gloria - informacje
Kino Gloria - repertuar
Kino Gloria - bilety

Spis opisanych filmów

Miejska Biblioteka Publiczna - informacje

Muzeum Górnośląskie - informacje
Muzeum Górnośląskie - bilety

Opera Śląska - repertuar
Opera Śląska - informacje
Opera Śląska - bilety

Spis opisanych sztuk

Śląski Teatr Tańca - informacje


W Y K R Z Y K N I K

W I A D O M O Ś Ć

Festiwal Sztuki Wysokiej.

Logo Galerii Stalowe Anioły.
W trakcie tegorocznych Dni Bytomia odbędzie się IV Festiwal Sztuki Wysokiej. Nasz serwis objął to wydarzenie oficjalnym partonatem medialnym.

Tegoroczny IV Festiwal Sztuki Wysokiej organizowany jest przez Galerię Stalowe Anioły oraz Stowarzyszenie Instytut dla Sztuki "Stalowe Anioły" a jego otwarcie odbędzie się w sobotę 14 czerwca o godzinie 2030.

Celem Festiwalu jest stworzenie momentu spotkania mistrzów i uczniów - wyjście z tzw. Sztuką Wysoką na ulice naprzeciw widza. W malowniczej uliczce w centrum miasta oraz w przestrzeniach przyległych do galerii "Stalowe Anioły" młodzi artyści mają okazję zaprezentować swoje prace obok dzieł artystów tego formatu co Roman Kalarus, Jan Szmatloch, Mariusz Pałka, Jacek Rykała, Jerzy Handemander, Tomasz Jura, Bożena Ostrowska, Sebastian Kubica czy Dariusz Gajewski.

W ramach Festiwalu organizowany jest konkurs dla młodych twórców a jurorami są uczestniczący w imprezie artyści o znacznym już dorobku artystycznym. W zeszłym roku w składzie Jury zasiadali: Bożena Ostrowska, Monika Starowicz, Mariusz Pałka i Roman Kalarus.

Zwycięzca otrzymuje nagrodę pieniężną, natomiast Galeria organizuje mu wernisaż i wydaje okolicznościową publikację.

O znakomitym doborze Jury i wysokim poziomie prezentowanych w trakcie konkursu prac może świadczyć fakt, iż zaszłoroczna laureatka I miejsca - Agnieszka Małecka odnosi obecnie znaczące sukcesy na terenie Polski i Europy.

Oprócz prezentacji prac z dziedziny sztuk plastycznych widzowie w trakcie trwania Festiwalu mogą zobaczyć spektakle teatralne a także posłuchać koncertów na żywo.

Impreza cieszy się dużym zainteresowaniem wśród publiczności poszukujących artystycznych wrażeń. Z roku na rok liczba odbiorców naszego festiwalu wzrasta - także dlatego, że odbywa się ona w trakcie obchodów "Dni Miasta".

Żywimy nadzieję, że po raz kolejny, wspólnie, po festiwalowej drabinie uda nam się wynieść odrobinę zaniedbaną polską sztukę współczesną na miejsce jakie powinna zajmować we współczesnym świecie.

Więcej informacji na oficjalnej stronie Festiwalu: www.staloweanioly.art.pl


D O D A J   K O M E N T A R Z
Twój komentarz:
Twój nick:Twój e-mail:

 
   
   
redakcja reklama kontakt