główna aktualności hydepark sport ogłoszenia puby gsm kino szukaj moje miasto
AKTUALNOŚCI archiwum zaproponuj sidebar SPORT hokej piłka MOJE MIASTO załóż konto przypominanie hasła regulamin faq OGŁOSZENIA twoje ogłoszenia dodaj ogłoszenie pokaż ogłoszenia szukaj w ogłoszeniach GSM ROZRYWKA puby kawiarenki internetowe hydepark widokówka film sztuki głosowania KULTURA bytomskie centrum kultury kino gloria kinoteatr bałtyk miejska biblioteka publiczna muzeum górnośląskie opera śląska śląski teatr tańca KALENDARZ dodaj wydarzenia MIASTO urząd miejski noclegi SZUKAJ
M E N U

Nowości

Bytomskie Centrum Kultury - informacje
Bytomskie Centrum Kultury - bilety

Kinoteatr Bałtyk - informacje
Kinoteatr Bałtyk - repertuar
Kinoteatr Bałtyk - bilety

Kino Gloria - informacje
Kino Gloria - repertuar
Kino Gloria - bilety

Spis opisanych filmów

Miejska Biblioteka Publiczna - informacje

Muzeum Górnośląskie - informacje
Muzeum Górnośląskie - bilety

Opera Śląska - repertuar
Opera Śląska - informacje
Opera Śląska - bilety

Spis opisanych sztuk

Śląski Teatr Tańca - informacje


W Y K R Z Y K N I K

W I A D O M O Ś Ć

Oldskul Klub, czyli aktywna młodzieżówka z klasą zaprasza: "Wyższy poziom – warsztaty szczudlarskie"

o teatrze:
Teatr Gry i Ludzie od wielu lat specjalizuje się w spektaklach plenerowych, np. "Lustro. Hieronim Bosch", "Spacer Aniołów", "Ballada o Janie Wnęku", w których najczęściej wykorzystuje szczudła, oryginalną muzykę, efektowne kostiumy i barwne scenografie. Prezentuje swoje spektakle podczas festiwali teatralnych w kraju m.in. Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych Sztuka Ulicy w Warszawie, Malta w Poznaniu, Feta w Gdańsku itp. oraz poza granicami kraju. Obok przedstawień plenerowych realizuje także spektakle sceniczne na starym dworcu PKP w Katowicach Dąbrówce Małej.

Program zajęć:
rozgrzewka, praca z ciałem, ćwiczenia na równowagę i panowanie nad ciężarem ciała, nauka chodzenia na szczudłach, opracowanie etiudy aktorskiej, pokaz końcowy.

prowadzenie: Ania Kandziora, Łukasz Łyduch (Teatr Gry i Ludzie z Katowic)

miejsce: Bytomskie Centrum Kultury ul. Żeromskiego 27

termin: 25–26 maja (piątek 17:00–20:00, sobota 16:00–19:00)

koszt: 15 zł od osoby

zapisy: Impresariat BCK, pon-pt 10:00–16:00, tel. (032) 389-31-09/10

Liczba miejsc ograniczona. Warsztaty przeznaczone są dla osób powyżej 12 lat.


Szczudła znane już były na świecie kilka tysięcy lat temu. Ludzie wymyślili je w różnych zakątkach globu niezależnie od siebie - choćby po to, by suchą stopą przejść przez strumienie czy płytkie rozlewiska. Chińczycy używali szczudeł do przedstawień, podczas których tańczyli i odgrywali mityczne postacie. Wizerunki ludzi na szczudłach odkryli archeolodzy na rysunkach w Beninu i na ścianach świątyń Majów. W starożytnym Rzymie szczudeł używali uliczni tancerze, a w Landach, płaskim i bagnistym regionie Francji - pasterze. Odpowiednie opanowanie sztuki chodzenia na szczudłach pozwalało na skrócenie czasu podróży, na przykład w 1891 roku piekarz z Landów Sylvian Dornon w ciągu 58 dni przemaszerował na szczudłach drogę z Paryża do Moskwy.

* * *

Wiadomość nadesłała: peFu.

D O D A J   K O M E N T A R Z
Twój komentarz:
Twój nick:Twój e-mail:

 
   
   
redakcja reklama kontakt