główna aktualności hydepark sport ogłoszenia puby gsm kino szukaj moje miasto
AKTUALNOŚCI archiwum zaproponuj sidebar SPORT hokej piłka MOJE MIASTO załóż konto przypominanie hasła regulamin faq OGŁOSZENIA twoje ogłoszenia dodaj ogłoszenie pokaż ogłoszenia szukaj w ogłoszeniach GSM ROZRYWKA puby kawiarenki internetowe hydepark widokówka film sztuki głosowania KULTURA bytomskie centrum kultury kino gloria kinoteatr bałtyk miejska biblioteka publiczna muzeum górnośląskie opera śląska śląski teatr tańca KALENDARZ dodaj wydarzenia MIASTO urząd miejski noclegi SZUKAJ
M E N U

Nowości

Bytomskie Centrum Kultury - informacje
Bytomskie Centrum Kultury - bilety

Kinoteatr Bałtyk - informacje
Kinoteatr Bałtyk - repertuar
Kinoteatr Bałtyk - bilety

Kino Gloria - informacje
Kino Gloria - repertuar
Kino Gloria - bilety

Spis opisanych filmów

Miejska Biblioteka Publiczna - informacje

Muzeum Górnośląskie - informacje
Muzeum Górnośląskie - bilety

Opera Śląska - repertuar
Opera Śląska - informacje
Opera Śląska - bilety

Spis opisanych sztuk

Śląski Teatr Tańca - informacje


W Y K R Z Y K N I K

Ziemia Niczyja

Akcja filmu rozgrywa się w trakcie wojny domowej w Bośni i Hercegowinie w 1993 roku. Do okopu położonego na Ziemii Niczyjej - obszaru między serbskimi i bośniackimi liniami frontu - trafiają śmiertelni wrogowie: Serb Nino (Rene Bitorajac) oraz dwóch Bośniaków Èiki (Branko Djuric) i Èera (Filip Sovagovic). Sytuację komplikuje fakt, że jeden z Bośniaków leży na minie. Jeżeli się poruszy mina wybuchnie i wszyscy zginą. Serbowie i Bośniacy po obu stronach frontu proszą o pomoc siły pokojowe ONZ, które początkowo bierne zostają zmuszone do działania za sprawą wścibskich dziennikarzy.
tytuł oryginalnyNo Man's Land
gatunekkomediodramat wojenny
czas trwania98 minut
kraj / rokFrancja, Wielka Brytania, Belgia, Włochy, Bośnia i Hercegowina, Słowenia / 2001
limit wieku17 lat
polska strona WWWhttp://www.gutekfilm.com.pl/ziemia-niczyja/
oryginalna strona WWWhttp://www.unitedartists.com/nomansland/
zobacz komentarze / dodaj komentarz [6]

 

K O M E N T A R Z E
[1] MP odpowiada na informację główną 2002-11-09 23:50:15 
 
Po pierwsze, to limit wieku ustalony na 17 jest ogromnie zawyżony - więcej przemocy i łaciny jest w dziennikach telewizyjnych (nie wspominając o szkołach czy podwórkach) niż w tym filmie. Może to jednak być zalecenie, gdyż młodszych kinomanów może ona rozczarować - brak superherosa czy też pościgów a strzelaniny jak na lekarstwo. Jest kilka śmiesznych momentów ("To straszne!.." hehehe) ale niewiele. Film głównie pokazuje zaślepienie ludzi walczących "w słusznej sprawie". Bohaterowie oskarżają wrogie strony o rozpoczęcie wojny ale i tak żaden z nich nie wie o co walczy. Film wart obejrzenia chociażby ze względu na nietypowe zakończenie. Jedną z rzeczy, które mi w nim nie pasowały to "angielszczyzna" aktorów grających spikerów telewizyjnych i reporterów - dobrze, że nie mieli wschodnioeuropejskiego akcentu... ;)
 
 odpowiedz na ten komentarz  

 
   
   
redakcja reklama kontakt